A havi középhőmérséklet hazánk egész területén fagypont alatti volt. Az értékek -1 és -9 °C között alakultak, és nyugat-kelet irányú, csökkenő tendenciát mutattak. A legenyhébb időjárás a Dunántúl napsütésnek kitett lejtőin jelentkezett, míg a legzordabb körülmények a Bükkben és a Mátrában alakultak ki.
A sokéves átlagos középhőmérsékletnél országszerte mindenhol jóval hidegebb volt, a legkisebb eltérés is elérte a -3 °C-ot. Az értékek északnyugat-délkelet irányú elrendeződést mutattak, a hőmérséklet területi eloszlásának megfelelően a nyugati országrészben jelentek meg a kevésbé hideg időjárásra utaló, kisebb különbségek. A legnagyobb anomália a délkeleti határ közelében rajzolódott ki, mely a -7,5 °C-ot is megközelítette.
A január végén kezdődő lehűlés egészen február közepéig tartott, a sokéves átlagnál 11-12 °C-kal alacsonyabb napi országos középhőmérsékletet eredményezve. A legnagyobb különbség -13,3 °C volt, melyet a leghidegebb napon – amikor is a középhőmérséklet mintegy -12 °C volt -, 10-én figyeltük meg. Érdemi melegedés ezután kezdődött csak, egy hét múlva az értékek már az átlag közelében voltak. Ezt követően átmeneti ingadozás után az időjárás lassan kora tavaszira váltott. A szokásosnál zordabb február mutatója, hogy országos átlagban a hónap 29 napjából mintegy 15 téli nap (Tmax≤0) volt, vagyis a hónap felében a hőmérő higanyszála nem emelkedett 0 °C fölé.