Az ország túlnyomó részén 17-19 °C-os középhőmérsékletet mértünk szeptemberben. Az Alföld délkeleti részén azonban, igen nagy területen 19-20 °C közötti értékek jelentkeztek, sőt Szeged környezetében 20 °C feletti havi középhőmérsékletet regisztráltunk, vagyis ezeken a területeken nyári meleg volt tapasztalható. Hűvösebb területek a nyugati határszélen és magasabb hegységeinkben jelentkeztek (15-17 °C), az Északi középhegység legmagasabb pontjain 12-13 °C alatti értékeket is láthatunk térképünkön.
Az 1971-2000-es normálhoz viszonyítva elmondhatjuk, hogy az idei szeptember az ország egész területén átlagnál melegebb volt. A legkisebb pozitív anomália hazánk nyugati részén volt, itt +1,5-2 °C volt a különbség. A középső és az északi országrészben 2-3 °C-kal volt melegebb a hónap a normálnál, míg az előző térképen is a legmelegebb területként jelentkező, délkeleti térségben volt a legnagyobb az eltérés, itt a +3 °C-ot is meghaladta.
A hónap során anticiklonok és ciklonok váltakozva alakították hazánk időjárását, mely az országos napi középhőmérsékleteket szemléltető ábránkon is szépen kirajzolódik, melegebb és hűvösebb időszakok váltakoztak, bár a 30 napból 21 napon a sokéves átlag felett alakult a napi középhőmérséklet. Szeptember 21-ig hűlő tendencia figyelhető meg az értékekben, míg 21-től a hónap végéig melegedő. A hónap legmelegebb napja országos átlagban 3-a volt (23 °C), a legnagyobb pozitív anomáliát azonban nem ezen a napon, hanem a hónap végén, 27-én figyeltük meg, amikor 7,3 °C-kal volt melegebb az ilyenkor szokásosnál. A leghűvösebb 20-21-e volt (11 °C), s ekkor történt a legnagyobb hőmérséklet-csökkenés is, 19-e és 20-a között, amikor is 6,3 °C-ot esett vissza a hőmérséklet egyik napról a másikra.