A tél második hónapja – az elsőhöz hasonlóan – melegebb volt a megszokottnál, és csapadékból is kevesebb hullott az átlagnál.
Január elsején még a korábban kialakult hidegpárna miatt hideg volt, a napi középhőmérséklet mindössze -2,4 °C-nak adódott, mellyel ez lett a hónap leghidegebb napja. Másodikán egy hidegfront érkezett, ami felszakítva a hidegpárnát, kisebb mértékű enyhülést hozott. Csapadékhullás is történt, leginkább eső formájában, de északon és északkeleten havas eső, átmenetileg ónos eső is előfordult. 4-én és 5-én ismét a sokéves átlag közelébe esett vissza a hőmérséklet, de 6-tól intenzív melegedés következett. A normálnál 7-8 fokkal melegebb napok következtek, az átvonuló hidegfront sem hűtötte le jelentősen, inkább csak csapadékot hozott. 7-én az ország nyugati-északnyugati részében mértünk kisebb – jellemzően 10 mm alatti – mennyiségeket. 9-ről 10-re virradóan egy markáns hidegfront érkezett, többfelé esett, a Dunántúl déli részén mértük a nagyobb mennyiségeket (10-20 mm közt), sőt errefelé még hó, havas eső is előfordult. A fronttal jelentős lehűlés is érkezett: a január 11. és 22. közötti 12 napon a napi középhőmérséklet elmaradt a megszokottól. Ekkor több napig anticiklonális hatások érvényesületek, így a derült, hideg időben hajnalra (főként 13-án és 14-én) erősen lehűlt a levegő. Majd 15-én nedvesebb léghullámok értek el minket, a borult, párás időben többfelé havazás, hószállingózás is kialakult az eső mellett.
Az ezt követő napokban ismét anticiklon alakította időjárásunkat, így a borultság állandósult, a kialakult hidegpárna miatt a napi hőingás kicsi volt. 21-én vegyes halmazállapotú csapadék hullott, de nagy területen – főként a Dunántúlon – ónos eső volt jellemző. 22-én is még előfordult keleten hószállingózás, ónos szitálás. Majd 23-án egy hidegfront átvonulását követően többfelé volt csapadékhullás – eső, záporeső, havazás és ónos eső formájában. Ettől a naptól kezdődően a hónap végéig a sokéves átlag felett alakult a középhőmérséklet. A tavaszias idő sokszor már extrém melegnek számított: január 26-án, 27-én és 28-án is megdőlt az adott napra vonatkozó napi maximum hőmérséklet rekord. 28-a lett a hónap legmelegebb napja, 10,4 °C-os középhőmérséklettel, mely több, mint 11 °C-kal haladta meg a sokéves értéket és inkább egy április eleji nap középhőmérsékletének felel meg. Ekkor egy hidegfront vonult át felettünk, országszerte – kisebb mennyiségű – csapadékhullást eredményezve, a következő naptól pedig mérséklődtek a napi középhőmérsékletek is. Így is 6-8 °C-kal melegebb volt a megszokottnál január utolsó napjain, de sokfelé ez ködös időjárással párosult.