2018. május 26. szombat
Állásajánlat

OMSZ: 2018. május 11. 14:19

Éghajlati adatfeldolgozó

Az Országos Meteorológiai Szolgálat a KlimAdat projekt keretében elvégzendő modellezési feladatokra, klímamodell-eredmények feldolgozására és kiértékelésére munkatársat keres.

Feladatok:

  • Az OMSZ-nál előálló, valamint egyéb globális és regionális klímamodelleredmények feldolgozása és kiértékelése
  • A modelleredmények térinformatikai adatbázisba való beépítésének előkészítése
  • Hatásvizsgálati célokra, egyéb megrendelői igényeknek megfelelően új paraméterek előállítása, kapcsolattartás
  • Klímamodell-eredményeken alapuló tanulmányok készítése megrendelői igények, pályázati kötelezettségek alapján
  • Publikációk készítése, ismeretterjesztő és tudományos előadások tartása a regionális klímamodellezés témájában
  • Az OMSZ képviselete a témába illő nemzetközi és hazai rendezvényeken

Elvárások:

  • felsőfokú szakirányú természettudományos végzettség
  • UNIX/Linux rendszerek ismerete
  • Programozási ismeretek
  • angol nyelvtudás
  • pontos, precíz munkavégzés, önállóság, jó problémamegoldó képesség

Előnyök:

  • meteorológus végzettség
  • grib, NetCDF adatfeldolgozási ismeretek
  • Fortran, Shell, CDO, GrADS, R programozási ismeretek
  • tapasztalat más szakterületekkel való együttműködésben
  • jó kommunikációs képesség, kreativitás
  • csapatban dolgozás képessége

Munkavégzés helye:
1024 Budapest, Kitaibel Pál u. 1.

Munkarend: heti 40 órás teljes munkaidő

Bérezés: a kormányzati tisztviselőkről szóló bérezés szerint

Szerződés: próbaidőt követően egy év, meghosszabbítási lehetőséggel

Jelentkezni lehet önéletrajz küldésével a saho.a@met.hu címre

Telefon: (1) 346-4661 vagy (20) 886-0235 (munkaidőben).